Březen 2014

Boloňská omáčka podle Florentýny Z.

27. března 2014 v 15:04 | Teeda |  Chutě
Špagety bych mohla baštit třikrát denně. Jako dítě jsem milovala červenou omáčku. Dneska už nemusím "tu sladkou", ale mám radši tu rajčatovější s navinulou typickou chutí. O Florentýně Zatloukalové jsem se poprvé dozvěděla z březnového Apetitu v roce 2013. Bylo tam něco jako souboj tří kuchařů o nejlepší Boloňskou. Florentýny recept se mi líbil. Byl, jak bych tak řekla, lidský. Nepotřebujete nic speciálního. Časopis jsem si založila stranou, abych právě její recept mohla realizovat a… od té doby ho nemůžu najít. O Vánocích jsem ale dostala její kuchařku. A jedním z receptů hned na začátku je… no… přesně. Takže hurá na to. Kdo má knihu Kuchařka pro dceru nalistuje si stranu 34 v kapitole "Udušená etuda".


Mozzarelové toasty (skoro) podle Dity P.

21. března 2014 v 12:28 | Teeda |  Chutě
Spojení čerstvých listů bazalky s chutí mozzarely je lákavé. Ještě více vás to přitahuje, když z křupavé krusty toastu rozpečená mozzarella stéká a táhne se. Lákavé na první pohled. Ale co dál?


A slunce svítilo

13. března 2014 v 21:40 | Teeda |  Myšlenky
A slunce svítilo a kreslilo na naše tváře ty hezký zlatý stíny a my pili víno a dívali se v dálky. Nad Prahou nehnutě ležel smog, jako pavučinkový opar, který se jen jemně dotýká sta věží. Mezi nebem a zemí se proháněla letadla a modro protínaly bílé čáry, které mizely pomalu a neurčitě, jako by se jim z toho slunečného světa nechtělo.


Literární klub aneb černá díra

9. března 2014 v 20:33 | Teeda |  organizačně
Moc toho tady na blogu nekritizuju. To ale neznamená, že na některé dění nemám názor nebo se mi to vždycky všechno líbí. Jen radši píšu chválu. Pokud nekomentuju, dost často to znamená, že se mi to nelíbí (ale nechci se hádat), ale není to pravidlo. Občas jen nemám slov .). Ale tentokrát se mi o tom psát chce, a tak si říkám, co by ne. Konec konců, nějaký ten pátek už tu jsem a leccos jsem tu už viděla. Navíc, tohle není věc, která by mě štvala, spíš je to prostě hrozná škoda.


Králík na smetaně

8. března 2014 v 11:41 | Teeda |  Chutě
Moje sestřenice mi líčila, jak jí uchvátil ten koláč, na který jsem jí dala recept. Kromě toho, že ho slupla skoro celý na posezení, mi důvěrně sdělila, že při přípravě udělala jednu základní začátečnickou chybu. První co mě napadlo, když jsem jí napovídala v konverzaci, bylo: "Takže sis snědla suroviny, než si stihla něco začít?" Ne. To se jí prý nestalo. Jen si do dortové formy nedala pečící papír a máslo jí vyteklo do trouby. Nicméně problematika toho, že si suroviny zbaštíte než přijde akce, je u mě celkem častá. Tak třeba když obíráte maso z králíka do omáčky a omylem si ho půlku zblajznete. Stane se to, no. Takže na to pozor. :)


Konec léta za Zenitem

5. března 2014 v 15:03 | Teeda |  Fotím
Konečně jsem ty dva tajemné svitky mohla dát vyvolat. Čekaly od konce léta, od podzimu, a já byla na finančním dně, což prostě focení vůbec neusnadňuje. Konečně jsem tedy zjistila, jak dopadl v souboji se mnou a Zenitem můj celkově čtvrtý a pátý film. Fotky vyšly. A já se teď v nich můžu přehrabovat. A je to príma. .)