Duben 2014

Lennonovo děvče v zahradě

29. dubna 2014 v 22:18 | Teeda |  Fotím
Držím se hesla - když nemáš co říct, tak mlč. Je nutno dodat, že takhle dlouhá odmlka tu asi nikdy nebyla. Mojí plochu počítače zaplnilo pár nakousaných věcí a v hlavě mám asi tisíc nápadů. Jenže, znáte to. Dokud to není hmatatelné, tak to není. Ale, přeci jen tu pár drobků s pevnými rysy mám. Dala jsem totiž vyvolat několik filmů.


S hlavou v oblacích

11. dubna 2014 v 18:29 | Teeda |  Myšlenky
Žiji a studuji v Praze tři čtvrtě roku. Z počátku jsem spala na gauči v kuchyni u sestřenky, pak jsem sehnala byt, práci a kruh absolutního vytížení se uzavřel se školní praxí. Ale teď, i když mám stále málo času, jsem ten trochu rozdílný režim vstřebala a začínám si Prahu konečně víc užívat. Zamilovala jsem se do malých nenápadných ulic dlážděných kočičími hlavami a zamilovala jsem si výhledy na stovky věží vyčnívajících mezi střechami. Nejvíce ze všeho mám ale ráda, co nikdo moc nevidí. To, co schovávají staré domy nahoře. A to, co střeží uvnitř jako tajemství.


Ředkvičková polévka

9. dubna 2014 v 21:51 | Teeda |  Chutě
Já vím, zní to prostě šíleně. Ředkvičková! Mám jí z Apetitu, a když jsem to viděla poprvé, myslela jsem, že si někdo vážně dělá legraci. Jenže pak jsem si přečetla, co je do receptu potřeba a přišlo mi to tak strašně jednoduchý, že jsem se do toho dala hned.
Tak vám jí tedy posílám. Je skvělá! Chutná jako… já nevím. Připomíná mi něco mezi bramboračkou a brokolicovou. Takový hebký smetanový zeleninový krém. Hmm. Jako pohlazení. Jarní pohlazení. :)


Malý hipsterský princ

9. dubna 2014 v 0:05 | Teeda |  Myšlenky
Měla bych začít tím, kdo je to vlastně hipster a hned potom vysvětlit, co je to mainstream. I když, v tomto případě budu vlastně mluvit a jednom a tom samém. Možná by se slušelo si povědět i něco o panu Saint-Exupèrym a vynechat by se neměl Kerouac. Ty dva si ale nechám, až budu chtít mluvit o jejich knihách. Problém hipsterů je totiž to, že o ty knihy vůbec nejde. Tedy ve skutečnosti.


Zapečený lilek se smetanou a mletým masem

7. dubna 2014 v 8:29 | Teeda |  Chutě
Během večerních toulek Prahou, jsme s chutí na vínko zabloudili na malé náměstíčko v místě křižujících se Americké a Záhřebské ulice. Název kavárny/baru zněl sympaticky, a tak jsme dveře pod neonovým nápisem "Pink Floyd" otevřeli. Protože jsme ale mlsný tlamky, nezůstalo jen u vína. Co nevidět nám donesli zapečený lilek a byla to tak neskutečně výborná záležitost, že jsme se tam na něj museli vrátit zase. A to bych nebyla já, abych to nechtěla mít doma a pořád, že. A tak jsem svou porci důkladně prozkoumala a doma se vrhla na improvizaci podle malých vodítek…


Je potřeba se učit učit?

2. dubna 2014 v 23:02 | Teeda |  Myšlenky
Je to trošku rozvířené téma. Všichni řeší, jestli člověk, který učí, musí mít učitelské vzdělání. A mě to přijde velice legrační. Mám pocit, že nejvíce se totiž v tomhle tématu rvou ti, kterých se to vlastně netýká. Dneska mi ve škole jedna slečna vysvětlila, že by přece stačil kurz. Má velice agresivní názorové vystupování, a tak jsem se nehádala. Stejně bych jí nepřesvědčila. Obzvlášť, když vzápětí vyučující prohlásila, že ne pedák jdou vlastně ti, kteří se nikam jinam nedostali. Jenže já s ničím z toho nesouhlasím. A mám i pár důvodů.