Jádro AK pudla

15. srpna 2014 v 12:44 | Teeda |  organizačně
Začala bych omluvně. Tím, že jsem v afektu. Komu to nevadí, nechť čte dále...

Autorský klub. Zní to dobře, že jo. Ale je potřeba si ujasnit dvě věci - A) Co si myslíme, že je autorský klub. B) Co byl či je ve skutečnosti. Jádro pudla není jen v tom, že mezi bodem A a B jsou rozpory. Jádro pudla je v nás.
Zároveň chci navázat na tento mločí článek. Domnívám se, že k tomu mám výjimečně také právo něco říct. Taktéž totiž jednu rubriku vedu a dívám se tak dovnitř alespoň jedné místnosti v AK baráku, byť v nejnižším patře.Jestli někde přečtu ještě jeden článek "Ak upadá", tak si buď začnu rvát vlasy, nebo minimálně zaklapnu noťas a půjdu si dát kafe. Ano. Jistě, že upadá. Tak to na světě chodí. Největší podíl na blogování mají (podle mě) děcka odhadem kolem 14 - 15 let. Svět není cukrová vata zadarmo, a tak kdo si chce urvat, nemůže být dobrodinec, ale musí zacílit. Jasný jako facka. Je potřeba se zaměřit na většinu. My jsme prostě vyrostli, ta tam jsou doby, kdy jsme sedávali u počítače dlouho do noci a přišlo nám neuvěřitelně vzrušující, že jsme na internetu a že tam něco někde znamenáme. Čím jsme starší, tím méně jsme ochotni dávat vlastní úsilí do něčeho tak směšného, co není ani skutečné. Kdyby klekla elektřina, všechno tohle nám zmizí. Velkou část AK tvoří téměř dospělí či dospělí lidé, racionálně uvažující jedinci, kteří oddaný bláznivý věk už mají za sebou. Rozpor většiny a části, která se považuje za chytřejší, tu tedy bude asi vždy.

K tomu jádru.
Naše představa dobrého blogu je všelijaká. Jasně. Taky mi vadí ta pravidla - rozuměj žádná. Vadí mi blogy, kde není co číst a když už, tak je to snůška vět a ne článek. Vadí mi kradené obrázky. A velké gramatické chyby, hrubky v každé větě. A vadí mi nehezké vzhledy blogů. A byť pod každým článkem čtu minimálně jeden a tentýž komentář od jedné a té samé blogerky, horující za obsah a ne za vzhled, já se domnívám, že součástí vzdělaného člověka je i špetka estetického cítění. Podtrženo a sečteno - dobrý text, fajn a přehledný design, férový přístup a něco zajímavého, co mě na tom blogu bude držet. Problém je, že takové blogy, abyste tu lupou hledali. Minimálně ale myslím, že kdo to nesplňuje, měl by zavřít dveře Ak z venku.

A teď k pokrytectví členů Ak.
Mám toho fakt plný kecky. Blog autorského klubu je naprosto hrůznej. Design je otřesný, vypadá to, jako kdyby někomu na prvním stupni ZŠ ujela ruka. Má to být reprezentativní blog těch nejlepších. Cha. Ti nejlepší na to hází bobek. Pořád čtu, jak to tam upadá, jak je to hrozný, ale jedna věc je jistá. Není to tím obsahem. Je to tím, že členové Ak jsou líní ten obsah tvořit. Pořád si jen stěžují, že není čas, není tam není vhodná rubrika a kdesi cosi. Byly tam fotky - pro malý zájem konec. Byla tam výtvarná/tvůrčí rubrika - pro malý zájem konec. Je tam hudba, design, jídlo. Pokud vám něco chybí, každý má tu jedinečnou možnost se do toho pustit. Já jsem se do správcování dala, i když jsem ani nebyla členem Ak. Jenže to vyžaduje úsilí, že. A to do Ak nikdo z členů investovat nechce.

Jo. Je to na mě asi dost vzteklej článek. Jenže - vedu Gurmánku rok. Pokud máte někdo nápad, jak dělat rubriku lépe, sem s tím. Zatím mám totiž pocit, že tu rubriku z většiny táhnu sama. Nezájem členů je zdrcující. Každý týden krájím z vlastního nedostatku času kousek života. Pro co? Normální člověk by s tím dávno seknul. Pořád ale věřím, že to má potenciál. Jen by to chtělo trochu profackovat. Nejvíc mě pak dozdí komentáře typu "nevařím, tak to není rubrika pro mě". Každý, kdo to tam navštívil ví, že rozebírám úplně obyčejný věci, které řeší každý, kdo jí. A co vím, tak jíme všichni. Pokud vy konkrétně nejíte, sorry, jste omluveni.

Jestli vám v Ak klubu něco chybí, tak to založte a dělejte. Je to náš blog. Členů. Že se neúčastníte, je váš problém. Nestěžujte si pak ale, že tam nic není.
A pro všechny nostalgické vzpomínače - osobně je mi dost ukradený, co bylo předtím, když tu byli ti a ti a tamti. Zajímá mě, co bude. A bylo by dobrý zaměřovat pozornost spíš na to.

Jsem vážně naštvaná (kdybyste to náhodou z textu nepoznali). Ani ne tak pro články stěžující si na Ak, jako na komentáře členů. Všichni jsou chytří jak rádio. Jenže pár keců v komentáři nestačí. Všichni chtějí elitní klub. Kde budou moci být hrdí na to, že jsou součástí něčeho výjimečného. Ale chyba není jen v mizerném přijímání (ne že bych Standův výběr chtěla hájit) a chyba není ani v málo ostrých Lupařkách.
Chyba je v neaktivitě a neochotě každého jediného člena. Člena, který ve skutečnosti není součástí klubu. Součástí klubu by totiž mělo být něco společného. Nějaké úsilí. Asi jako když vás vezmou do skauta. Není to jen o tom nosit kroj. To z vás skauta nedělá. Musíte chodit na schůzky, výpravy, hrát hry, dodržovat pravidla. Pak jste členem. A v tom je tu zakopanej pes. Jádro pudla, chcete-li.

A ty, kdo si bez viny, "člene Ak", hoď kamenem.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 mJ mJ | Web | 15. srpna 2014 v 13:24 | Reagovat

mě už to nebaví..
končím s AK, rubriky mě tam nebaví a sama se na to být členem vůbec necejtim.. Podle všeho toho hrocení, jsem jedním z těch, kvůli kterým by měl AK upadat.. a prostě.. nebudu to přece kazit někomu, kdo o to má zájem a koho to baví.. Neříkám teda, že jsem zájem neměla, ale členství mi víc vzalo než dalo.. možná bych se před odchodem k tomu taky mohla vyjádřit v samostatném článku. Když teda nemám jak přispět, loučím se se členstvím a opět si zalezu někam do kouta, kde nebude každej článek vystavenej všem na očích.

2 Michelle Michelle | Web | 15. srpna 2014 v 14:57 | Reagovat

chytám se za nos. i když blog čtu, nezapojuju se. nikdy jsem si nepřipadala že bych měla s čím dost zajímavým přispět, ale teď už jsem líná. radši sháním výbavu temné komory pokoutně za pár šupů. když jsem ale viděla poslední gurmáknu zející prázdnotou, chápu tvé rozhořčení a zkusím něco vykoumat do dalšího tématu. jsou prázdniny, tak snad můžu.
(ps., mé někdejší rozčilování se nešlo ani tak na klubový blog, jako na členy a jejich tvorbu netvorbu)
asi máš ale pravdu v tom, že jsme vyrostli. možná se úroveň nezhoršila, jen maše nároky se změnily.

3 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 15. srpna 2014 v 15:09 | Reagovat

Mně nevadí, že v autorském klubu jsou lidi, co nepřidávají články každý den, o tom to není. Mně vadí, že jsou tam členové, kteří (co si budeme nalhávat) kvalitní články nemají.
Možná je to i mnou, že ne všechno, po čem horují davy, se mi líbí...

Ale...
Přemýšlela jsem, že bych do klubu šla. Ale rozmyslela jsem si to.

Já... já nevím. Nevím, jestli je to jen moje zdání, ale tak trochu se mi zdá, že do klubu mají šanci přijít jen blogy, které se subjektivně někomu líbí a objektivita jde stranou.

Vadí mi, že se propagují blogy, po kterých bych hodila... zlobným pohledem.

Ale co. Holt, když to bude neúnosný, budu se muset (jak neoriginální) poohlédnout po nové doméně).

PS: Tvůj blog z toho vyjímám. Nechodím sem sice moc často, ale pár tvých článků jsem četla a líbí se mi (Ani nevím, jestli jsem je komentovala nebo ne).

Já nechci moc. Nechci být ta propagovaná. Chci být pěkně v tichu a v ústraní. Ale myslím si, že když už se na titulku blogu něco dá - článek nebo blog, tak by to mělo stát za to...

Toliko můj skromný názor...

4 Terka Terka | E-mail | Web | 15. srpna 2014 v 15:19 | Reagovat

Tvou rubriku mám ráda, opravdu moc ráda si od tebe přečtu nějakou úvahu o jídle, nad níž se můžu dle libosti zamyslet a napsat komentář. A omlouvám se, že se moc nezúčastňuji, neposílám recepty,.. ale když už jednou za čas něco uvařím, buď to zapomenu vyfotit, poslat nebo cokoli jiného, co se může přihodit. Třeba nekvalitní fotka,.. přesto jsem jednou poslala a možná něco zkusím ukuchtit na toto téma. :)

Po pravdě musím přiznat, že mě už párkrát napadlo vytvořit nějakou rubriku pro členy i nečleny se spisovatelským duchem, ale myslím si, že bych u toho moc dlouho nevydržela.. ale třeba někdy, až vydám knihu, se budu chtít podělit o své zkušenosti. :)

Je škoda, že kvůli neaktivitě členů skončily dvě zajímavé rubriky,..

5 Karol Dee Karol Dee | Web | 15. srpna 2014 v 19:32 | Reagovat

Těžko můžeš členy nutit, aby se zajímali o klub, jehož členy jsou. Mnozí byli přijati a tím to pro ně skončilo, teď se hřejí na výsluní titulní stránky a víc je nezajímá. A ani kdybys je z té titulky vyhodila, najdou se tací, kteří to ani nezaznamenají. Někteří by se možná trochu vzpamatovali, ale na jak dlouho?

Abych se přiznala, ta myšlenka autorského klubu je krásná, ale přijde mi zbytečné trápit se s nějakým (vzhledově otřesným) klubovým blogem, s rubrikami a podobně, když to členy nezajímá. Na tvé rubrice snad není co vylepšit, přišla jsi s novým konceptem, který často ani nevyžaduje reakce členů, což je asi jediný způsob, jak vést rubriku libovolně dlouho. Tedy do té doby, než ti selžou nervy a nevykašleš se na to.

Upřímně já bych se na to vykašlala hned a zrušila v klubu všechny rubriky krom přijímání a hodnocení členů.

6 Magdaléna Magdaléna | Web | 15. srpna 2014 v 20:22 | Reagovat

No, jak to říct... doufám, že se tenhle článek objeví alespoň celý víkend na titulce.
.
Cítím vinu. Za každé téma na gurmánce, ke kterému nic nepošlu (a že ten počet poslední dobou nějak nabyl), za to, že jsem na ten tvůj e-mail odpověděla až po měsíci...za to, že kromě gurmánky a hádání vlastně nesleduju žádnou jinou rubriku.
.
Za svůj blog se nestydím. Myslím, že mu věnuju tolik, kolik je při normálním životě možné.
.
Štvou mě všechny ty řeči všech. Upřímně, kdyby se neříkalo, že AK upadá, tak nad tím ani moc nepřemýšlím. Hrozně rychle se tu rozšířila vlna, že něco nefunguje a ta zaplavila veškerý dojem z AK. Tak to alespoň vidím já. Nezažila jsem AK v jiné době, tak nemůžu srovnávat.
.
Není to o tom, co se děje. Je to o tom, co si o klubu myslíme. Kdyby se všude psalo, jak je to skvělý, kdyby z toho vyzařovala aura výjimečnosti, hned by to bylo. Něco jako v 1984. Jen nevím, jak to udělat.

7 Kerria Kerria | Web | 15. srpna 2014 v 23:18 | Reagovat

AK upadá, protože členové na něj kašlou. Kdyby se ustanovilo, že na klubový blog smí přispívat pouze členové (jako tomu bývalo kdysi), tak dávno zeje prázdnotou.

A bohužel, i když se vedení blog.cz neustále pyšní nějakou komunitou a snahou ji ještě více tmelit, většina kroků za poslední zhruba tři roky zpátky má právě opačný účinek - komunitu rozbíjí.

8 vencisak vencisak | Web | 16. srpna 2014 v 9:38 | Reagovat

Terko, podle mě neupadá, jen je plnej nekreativních, nudných blogerů, kteří nejsou schopni vyplodit nic lepšího, než dva odstavce, kterým říkaj recenze knihy a selfie či makrofotospam.

Chybí tu blogeři, co mají zájem, věnují se něčemu cestování, politice, sportu... je to tu plné haterů, princezniček, a tak. Pak ta titulka vypadá, jak vypadá.

O AK jako klubu lidí, co maj vytvářet jinej než vlastní obsah jsem nikdy neuvažoval, ale možná tebe jako "vedoucí" rubriky to zbytečně stojí energii a čas.

Nestresuj se, jdi na trh pro dobrou zeleninu jako já. :D

[1]: No tebe by byla celkem škoda.

9 PaPája PaPája | Web | 16. srpna 2014 v 10:42 | Reagovat

Původně jsem si blog před 3mi lety zakládala s tím, že chci jít do AK. Po splnění "doby blogu", tj. asi 3 měsíce myslím, mě to nějak opustilo - říkala jsem si, že pořád mám ještě na čem pracovat, než tam pošlu přihlášku. A tak se z toho stalo, že to tam asi nepošlu nikdy - takové to "zítra". :D
Ale stejně - kdybych mě přijali, možná bych se cítila trošku zavázána a články by se mi nepsaly tak lehce, nevím. Toť "já a autorský klub".

Co se týče toho povyku, že "AK jde do hnoje", či co to furt někteří melou - tak na to házím docela ignor. Jak píšeš, mělo by se žít tady a teď, nikoliv pořád ukrutně nostalgicky vzpomínat.
Mnohem víc mi ale vadí spíš řeči těch, co nejsou v AK a na členy AK "nadávají", že mají privilegia, že jsou na titulce, nemají je kvůli tomu rádi a blablabla. To pro mě je jenom vyjádření závisti a ubohosti. :D
Toť můj názor na "nadávky na AK".

Vystihla si to přesně. Členové v klubu by tam neměli být jenom proto, že si budou honit triko, že jsou na titulce. Mělo by se tam pracovat jako tým a udělat z toho to vyjímečné.
Myslím, že ty do toho dáváš, co můžeš, nemáš si co vyčítat. To ti ostatní chytrolíni.

Tuším, že tenhle článek otevře oči a někoho třeba i osloví. :-)

10 Miloš Miloš | Web | 17. srpna 2014 v 10:29 | Reagovat

"dobrý text" ... "a něco zajímavého" - jednoduché a výstižné vyjádření toho, co by příspěvky členů AK měly splňovat.

Větší část tvého článku se týká neaktivity zapojit se do vedení rubrik nebo alespoň do nich přispívat.
Vedení rubriky je opravdu časově náročná a nevděčná práce. Problém je v tom, že rubrika je vždy specializovaná a zaujme jen menší část blogerů, kteří nakukují na stránky AK. Kdysi jsem také měl nápad vytvořit rubriku, která by byla zaměřena na "live" kulturu, např. zážitky z koncertu, divadelního představení, filmu, výstavy, mohla by být poučením i doporučením. Jenže na kulturu zaměřených blogů (a tím i blogerů) je málo, Standa dokonce jednou zmiňoval, že "kulturní specializaci" pro nezájem zruší. Druhou věcí je, že někteří blogeři (např. Robka, vencisák, Čerf a někdy i já) článek v zamýšleném duchu napíší, ale určitě jej raději napíší na svůj blog, do svého designu, svým čtenářům, než na neosobní místo, kde nejspíš nebude mít větší ohlas. A to je právě to smutné, že je mnoho členů AK, kteří kromě využívání propagace svých často pochybných příspěvků na titulní stránce k ničemu jinému AK nepotřebují a nikdy do žádné jeho rubriky ničím nepřispějí.

11 Teeda Teeda | Web | 17. srpna 2014 v 21:16 | Reagovat

[1]: Já tohle sebemrskačství nechápu. Tak jestli píšeš dobře, máš fajn blog, o co jde, že jo. Jen mi řekni - přoč si se do AK hlasila? A když tě žádná rubrika nezajímá fajn, narážím na ty mudrce, kteří si stěžují na úpadek a sami nic nedělají. Mezi ty patříš?

[2]: No, já nikoho nechci nutit, aby se účastnil toho dění, posílal příspěvky a tak. Tohle byla reakce na to remcání "klub jde do háje, a podívejte se na ten jejich blog". To mě prostě rozčiluje, protože tomu věnuju čas a všichni si tu jen stěžujou a nic z toho.

[3]: Je jasné, že někdy člověk nemá svůj den, a ne všechno co napíše je zrovna skvost. Ale tu úroveň bych tam fakt viděla ráda. Ale o to mi v tohle článku až zase tak nešlo. Spíš ten klubovej blog, no..

[4]: No, to je tak. Jsem ráda, že to alepoň někdo čte. :)

[5]: To nemůžu. Jen by mě zajímalo, přoč se tam ti lidi hlásí, když je to vlastně vůbec nezajímá? Možná je tohle prava. S tím vzhledem, kdoi by to taky četl. Možná je přijímání adrenalin až dost.

[6]: Jop, na tom něco bude. Možná bychom měli začít šířit nějaké lepší myšlenky.:) A trošku u toho ignorovat teda tu neaktivitu a děsný články na titulce, ale jinak.. :) .) :D

[7]: Komunita je, ale stmeluje se jen u přijímacích článků Evidentně jsou tu potřeba nějaké emoce. .)

[8]: :) Takže zeleninka?  Hmmm...
Nu. Myslím, že si to shrnul naprosto jasně a výstižně. Nazajímaví lidé se zkrátka a dobře o nic nezajímaj a těžko o tom budou navíc zajímavě psát, že...

[9]: No.. nepřipadám si moc privilegovaně. Spíš tedy naopak jak píše.. :) Ono se to asi usadí, no. Byla by škoda to úplně zrušit. Tenhle server promě má hodnotu jen a právě díky komunitě. To je to, co ho odlišuje a dělá výjimečným.

[10]:Nedělám si iluze, že se to zlepší. Ale vadí mi, jak na to všichni spílají. A nic z toho. Vlastně ten článek byl spíše reakcí na komentáře, které jsou kolikrát vážně chytrý jak rádio. Jenže tím to končí. To je maximální vrcholná aktivita člena. Remcání.

12 leani leani | E-mail | Web | 21. srpna 2014 v 13:20 | Reagovat

Mě osobně se na tom nejvíc líbí blog.cz/klub - kde jinde najdeme kvalitní články? A taky to, že se objeví článek na titulce - členství v klubu je něco extra, ne každý by měl mít tu výsadu objevovat se na hlavní stránce blogu.cz :)
Pamatuju si ještě jak to vedl Krutomluv :)) to byla éra! Všechno nové, všichni nadšení..Pamatuju si i, jak odešel...Od té doby o to klesl zájem..alespoň podle mě)

13 Mike Mike | Web | 21. srpna 2014 v 20:39 | Reagovat

U většiny klubů jde o aktivitu členů, s tím se nedá nic dělat. Také spravuji svoji rubriku a nyní i druhý projekt - na Fotografickém klubu. Vím, jaký je to pocit, když máte krásnou představu, jak bude to a ono šlapat, a lidi, kteří vám psali o tom, jak je to super nápad a kdovíco dalšího, se na to vyprdnou a přijde třeba jen jeden příspěvek. Ale tak to chodí, jiné už to asi nebude. Ovšem ve FK je jinačí atmosféra, tolik se tam nehrotí (možná to bude tím, že to není tak "prestižní" a znamý klub jako AK, možná tím, že není tak různorodý, protože sdružuje vlastně jen fotoblogaře) a já vlastně nemám moc důvodů se naštvat. Holt si to zachráním sám, když lidi uvidí, že se neúčastní, třeba je to vyburcuje (a docela to funguje). V AK jsem se zapojoval do FnTT, to ovšem skončilo a já už žádnou takovou rubriku, kam bych mohl pravidelně přispívat, nenacházím. Ovšem i tak se snažím alespoň občas zapojit do diskuze pod Gurmánským článkem, popřípadě poslat skladbu do Fora Musica. Hádání blogerů mě bavilo, teď je ovšem nějaká pauza.
A teď ta kontroverzní část komentáře - možná je to celé (nebo alespoň z části) způsobeno zkrátka nechutí lidí se účastnit něčeho, co vede Standa. já proti němu vlastně jinak nic nemám , ale nehorázně mě irituje jeho způsob komunikace a přístup k řešení problémů. I tím to tedy možná bude.

14 Čerf Čerf | E-mail | Web | 23. srpna 2014 v 0:42 | Reagovat

Zkusím se nějak přifázovat, tvoje články se mi líbí, ale poslední dobou jsem prostě nestíhal nic jiného, než psát u sebe na blogu a semtam něco okomentovat. Ale abych byl poctivý - taky přiznávám, že můj ideál AK je víc společenství kvalitních individuálních blogů, které jsou slušně vedené a mají ostatním co říct, než společná práce v klubových tématických sekcích. Což nijak neumenšuje můj obdiv vůči komukoli, kdo je schopen a ochoten věnovat svou energii i čas společné klubové rubrice.

15 Marillee Marillee | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 10:38 | Reagovat

O AK jsem se dozvěděla před rokem a něco a byla z něj nadšená... Když jsem si někdy v březnu založila blog, mým cílem bylo se do AK dostat. Každý den jsem tam chodila a kontrolovala články, nové členy. A v tu chvíli, co se mi "poštěstilo", ze mě to nadšení trochu opadlo, protože jsem nečekala, že do takového klubu budu přijata 2 dny po napsání přihlášky. Začala jsem si víc všímat, číst o dění okolo... A někdy si vlastně říkám, jestli to mělo cenu. Všichni jenom mluví o tom, jak to upadá. Ve chvíli, kdy vyšel článek o mém přijetí, už dobrá půlka lidí na blog.cz AK nesnášela/nechápala význam nějakého "elitního klubu". No, říká se, že čas vše spraví, tak snad je to i teď pravda a tyhle věci okolo AK se urovnají.

16 m. m. | Web | 11. září 2014 v 23:17 | Reagovat

[10]: Vidíš, a mně to přijde jako dobrý nápad. Nemusí být vyloženě všichni zaměření na kulturu, každý jde občas do nějaké restaurace nebo na nějakou akci, odkud by mohl podat report. Samozřejmě nemyslím pařbu s kámoši. A chtělo by to tu rubriku táhnout třeba jednou měsíčně vlastním článkem s tím, že když bude někdo schopný poslat něco vlastního, tak ať se publikuje to. U většiny rubrik mě nejvíc nervuje požadavek na pravidelnost. A mám pocit, že to ani ty členy moc nemotivuje. Témata jsem nikdy nestíhala, zadání mi utíkají, raději bych něco průběžného, poklidného, s čím nemusím spěchat, a až to bude, tak to bude. A hlavně aby si v té rubrice nikdo furt nestěžoval, že to upadá a jak nikdo nemá zájem. To mě odradí vždycky nejvíc.

17 Vendy Vendy | Web | 23. září 2014 v 14:29 | Reagovat

Vidíš, gurmánka, tam jsem dlouho nebyla. Ale poslední dobou mám skluz ve všem.
Dokonce jsem uvažovala, že bych vzala nějakou rubriku (moc se mi líbil kreativní koutek), ale zjistila jsem,že spoustu věcí začnu a jen málokterou dotáhnu do konce. Nevím jestli bych to zvládala.
A přitom je mi líto, že zanikají tyhhle šik rubriky jen proto, že ne blogeři nemají zájem.
K AK a elitě - ne každý blog, který je zuřivě původní, je i zábavný, někdy je taky pěkně nudný. Chce to totiž něco navíc, nějaké charisma. Takový švih měla třeba Slečna Lenka, kterou později vyhodili, What-up, která, nevím jestli je ještě členem, už jsem u ní dlouho nebyla, Malé chlupaté stvoření z Alfa centauri, převelice zábavné...
Nevadí mi ani blogy přes módu, pokud tam přidávají i něco svého - třeba vlastní návody na výrobu něčeho (a je fuk, jestli nápad vzali někde z netu, pokud podle něho něco vyrobili, tak to beru). Taky trochu šmrncovního povídání neuškodí.
Estetiku bych taky nezavrhovala, sice bych neměla přísná kritéria ala minimalismus (sto minimalistických blogů rovná se jedna obrovská nuda, deset minimalistických blogů může být zajímavých - mluvím o vzhledu). Ale aby byla stránka trochu přehledná, nepřeplácaná a čitelná, to by mi stačilo.
A úplně nejvíc by mi vadily hrubky, gramatické chyby, navíc ještě s odúvodněním, že to píše na poslední chvilku a nestačí zkontrolovat.
No tak může článek opravit během další hodiny nebo další den, ne-li? Nebo ho vůbec nezveřejňovat, dokud si to po sobě nepřečte. Když unikne překlep, to chápu, ale vyložené hrubky, do očí mlátící, to opravdu v AK nemá co dělat.
Jo, a přes mé kritické poznámky - nejsem členem Autorského klubu. Ale občas tam ráda nakouknu a díky tomu, že různé soutěže jsou i pro nečleny, tak se ráda občas i zúčastním.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama