Září 2014

Rybízové muffiny

27. září 2014 v 11:15 | Teeda |  Chutě
Já vím, léto je už téměř pryč a nastupuje sychravý podzim, ale já jsem si kousek léta schovala do mrazáku a teď ho můžu vytahovat jak se mi zlíbí. A mě se rybízu zachtělo právě teď. Tyhle muffiny mají vláčné těsto a mandličky na něm krásně křupou. Nejsou moc sladké, kyselý rybíz tam krásně zapadá.


Zázvorový čaj

24. září 2014 v 16:11 | Teeda |  Chutě
Pokud ho uděláte dobře, pochutnáte si. Pokud ne, shoříte jak papír, protože zázvor umí být pěkně ostrý. Já jsem si ho zamilovala pro ten moment, kdy se napijete a cítíte horkost v každém místě, jakého se čaj dotýká. Zahřeje vás a ochrání před nachlazením. Za podzimních plískanic by se snad ani nic jiného pít nemělo. U Magdalény jsem si všimla jejího sirupu. Recept máme velmi podobný, liší se jen nepatrně. Ten můj voní po hřebíčku a skořici, pije se silný a hlavně horký. :)


Proč se dívám na Ženu za pultem

22. září 2014 v 16:32 | Teeda |  Myšlenky
V pražském Kalichu se divadelně zpracoval seriál Žena za pultem. Role pokryli Kaiser a Lábus a podle mě je naprosto jasné, do jaké roviny to asi tak posunou. A nemám s tím problém, vsadím se, že to bude psina. Celé to má ale háček. Když Česká televize sdílela tuto událost a napsala k tomu "normalizační seriál" a "sledovali jste ho?", rozpoutala se tradiční internetová diskuze, kterou nikdy nesmíte číst, pokud nechcete kypět vzteky. Přesto, jsem byla velmi zvědavá.


Česnečka

19. září 2014 v 17:50 | Teeda |  Chutě
Když jsem byla nemocná, uvařila jsem si jí celý hrnec a baštila jí stále dokola. Česnek je zázrak. Trochu jsem tady obšlehla z pár stránek, cože to česnek vlastně má (vitamíny A, B, C, vápník, selen, jód) a cože to vlastně umí (podporuje látkovou výměnu, hojení ran, sexuální výkonnost, snižuje cholesterol, stres, krevní tlak a riziko rakoviny) a jak a k čemu se používá (antibiotikum, antiseptikum, účinkuje na nachlazení, chřipku, bolest v krku, proti nadýmání, kornatění tepen, prospívá srdci a pomáhá při cukrovce, střevních a žaludečních potížích, čistí cévy). Co k tomu říct. Když budete pěkně konzumovat česnek, budete zdraví jako řípa a zjevně budete žít na věky věků. Je potřeba říct, že většinu toho umí v co nejsyrovější formě, ale myslím, že taková česnečka poslouží jako dobrý start. :)


Vojtěch

18. září 2014 v 16:49 | Teeda |  Myšlenky
Větší náhoda už to být nemohla. Jak to ale bývá, jsou to právě ty největší náhody, co nám obrátí život vzhůru nohama. Všechno to začalo tím, že se mi stýskalo. Mám doma kočku, už celkem stařenku. Vikís je asi patnáct let a je velmi velmi svá. A mě napadlo, že když teď bydlím v Praze, tak bych si jí na 14 dní třeba mohla půjčit k sobě, abych si jí taky trochu užila. A tím to všechno začalo.


Pád pryč

3. září 2014 v 20:23 | Teeda |  Drobky
Jsem ráda, že Literární klub zase rozjel nějakou akci. Chtělo to trochu fouknout do prachu. A šli na to tradičně přes duel. V čem to spočívá. Na každý týden se přihlásí dva dobrovolníci, vyfásnou téma a píšou. Jejich věci se nastejně vyvěsí, a pak už hlasuj vůle boží... projít do dalšího kola, může vždy jen jeden z dvojce. Protože jsem trdlo, dala jsem si hned první termín. A v neděli před půlnocí tradičně plašila, že mě nic nenapadá. HOLÉ NIC! Protože jsem ale trapně zodpovědná, vysoukala jsem malou asociaci, aby teda něco bylo. Kdyby se vám zdálo, že na tohle mechové téma (ta fotka) to ušlo, máte možnost kliknout v odkazu na článek, ve kterém se hlasuje. Najdete tam i psaní mé soupeřky. Tož do toho. .)