Prosinec 2014

Kakaové rohlíčky

18. prosince 2014 v 20:12 | Teeda |  Chutě
Ke každému Jing by mělo existovat jeho Jang. Stejně tak se stalo zvykem, že když už máte rohlíčky vanilkové, doplnit je těmi kakaovými je jen otázka vyváženého talíře a chutí. Dělávala jsem trochu jiné, ale pak jsem vyzkoušela tennhle recept a bylo jasné, že se s ním už nerozloučím. Troufám si říct, že nebudete schopni udělat rozhodnutí, které máte radši. Tmavé nebo světlé? Vanilka nebo kakao?


Sněhové vločky

16. prosince 2014 v 18:35 | Teeda |  Chutě
Nejjednodušší a nejkrásnější cukroví. Jen taková pusinka. Můžete je udělat sněhobílé, klidně do nich přidat barevné duhové kuličky. Dají se dělat ve tvaru sněhuláčků, které pak dozdobíte nebo z nich můžete udělat úplně jednoduché čepičky. Vaše fantazie, vaše cukroví. Letos jsem tuhle pusinkovou klasiku dala do podoby vloček. Viděla jsem to v jednom časáku a řekla jsem si, že to není špatný nápad. Ale pozor, jsou křehké. Smlsni si.. než roztaje... :)


Nejlepší vanilkové rohlíčky

11. prosince 2014 v 15:22 | Teeda |  Chutě
Je to tady. Peču cukroví. A všechno vám chci dát okusit. Jistě že postupně. A začnu tím nejklasičtějším, čím vůbec můžu. Protože je mám stejně nejradši. Babiččinými rohlíčky. Těmi pravými. Nejlepšími na světě. Žádná vejce, žádné mandle. Prostě ty pravé, jak se dělávají, a jak je nespíš děláte doma taky, jestli máte babiččiny recepty. :)Nakládaný hermelín / jedlé dárky

9. prosince 2014 v 14:02 | Teeda |  Chutě
Můj kamarád, který je vyhlášeným kuchařem a vaří v jedné luxusní restauraci v Pařížské v Praze, je zmlsanej čumák. Kamarádí s těmi nejlepšími olivovými oleji na světě, s lanýži a vůbec s chutěmi, které jsou mým financím naprosto nedostupné. Ale přesto jsem ho dostala. O mém nakládaném hermelínu prohlásil, že "v životě snad nejedl tak výbornej". Že "je to neuvěřitelný". A "co že tam v tom všechno je"? Druhý den po tom, co ho ochutnal, mi volal, že na něj musí pořád myslet. Že ten hermelín ho dostal. A přesně na tenhle hermelín, já vám teď povím recept. Protože se blíží Vánoce. A protože taková sklenice nakládaného hermelínu je naprosto báječnej dárek. :)