Chutě

Sachr se smetanovou náplní

27. září 2013 v 0:49 | Teeda

Přišla za mnou Lucie a chtěla dort. Pro kamaráda. Umělce. Na vernisáž jeho obrazů. Jedinou podmínkou bylo, aby na dortu byly názvy obrazů, podle kterých se výstava bude jmenovat. A tohle já mám ráda. Když mě nechají udělat si to, jak chci. :)

Dort jako obraz čekající na namalování, k němu krémové barvy na paletě a štětec, aby si umělec dort mohl sám na místě pomalovat.


Malinový kokosový dortík

16. září 2013 v 21:18 | Teeda
Je jako peříčko. Ztělesněná hebkost. Kokosový vzduch a šťavnaté tóny malin. Zamilujete si ho. Nedá vám spát. Ti, kterým ho podávám, mě zbožňují. Nemohou se ho nabažit a nikdy ho není dost. Ráda ho dělám maličký. Soukromé osobní sousto, malý dárek pro každého, kdo ochutná. A čím je ho méně, tím víc ho chcete. .)

Hráškové rizoto po studentsku

4. září 2013 v 22:51 | Teeda

Poslední dobou (týden) chodím domů pozdě, zmožená a hladová. Můj život nabral obrátky a vydal se úplně jiným směrem, než měl původně jít. Pouštím se do něčeho nového, neznámého a není to žádná vyložená odvaha. Podle mě je to prostě jen nejlepší způsob, jak řešit neúspěch. Vrhnout se po hlavě někam dál a těžit z nových možností. Je to tady zase. Jsem student. Ten hladovej a chudej tvor. S trochou sebezapření jsem se sebrala, nakoupila ingredience, které se vejdou do stokoruny a vyrobila si dvoudenní snídani, oběd i večeři. Můj starý dobrý kolejní vynález, který když stvoříte, nic jiného jíst nechcete.


Smetanový jahodový Monster dort

26. srpna 2013 v 22:24 | Teeda

Pro někoho je to jen energetický nápoj. Pro jiné životní styl. Jasné je, že vyznavači tohoto stylu nemůžou mít k narozeninám nic jiného, než patřičně stylový dort. A někde tady začíná příběh o tom, jak jsem pekla Monster dort…
Zadání znělo: Monster energy, nějaké ovoce, aby byl lehký. Tak tady to je. :)


Perník

14. srpna 2013 v 20:26 | Teeda

Klasika. Nemůže doma jednou za čas chybět. Jakmile má někdo mlsnou, tak to naházíte do misky a za chvilku je to upečený. A pak si jen lebedíte spolu se sklenicí mléka. Co je ale zajímavé, neznám snad nikoho, kdo by ho dělal stejně. Zřejmě máme každý doma ten svůj vlastní nejlepší recept. :)

Rybízová marmeláda a brusinky

6. srpna 2013 v 10:22 | Teeda


Tak jo, přiznávám se, mám toho plný kecky. A taky se přiznávám, že mám teď období, kdy dost nesnáším rybíz… ale ono mě to do Vánoc přejde…
Letos jsem zavařila do podoby džemů a marmelád asi 30 kg ovoce. Poslední příchuť, o kterou se s vámi dnes podělím, bude rybízová. Rybízovou u nás mají všichni nejradši (a taky je s tím prokletým rybízem nejvíc práce…). Rybízová je nejlepší na promazávání cukroví a klasické brusinky u nás nikdo nechce, všem chutnají víc ty rybízové. A proto dělám kuchtičku. Aby mi doma všichni nefňukali, že nemají co hodit do svíčkové, která je právě bez brusinek nemyslitelná.


Lívance s borůvkami

26. července 2013 v 10:46 | Teeda


U nás se dělají klasické kynuté lívance s droždím. Nikdy to nebylo jinak. Jenže. Dneska ráno jsem vstala a moje chutě byly nesnesitelně dotěrné. Doma ani kousek droždí a přece taková chuť na lívance. A tak jsem začala hledat recept na lívance s kypřícím práškem a doufala, že budou stejně dobré jako rychlé. Nakonec jsem si stvořila recept, který vychází z kombinace tří podobných internetových a dvou z tištěné kuchařky. Upravila jsem si poměry, ubrala či přidala ingredience a moje labužnická snídaně byla na světě. Mohu se zaručit, že neodoláte. :)

Meruňkový džem

18. července 2013 v 10:30 | Teeda


Tahle sezóna ovoce mě vážně zničí. Už jsem zavařila pět kilo třešní a šest kilo meruňek. Rybíz mě čeká za týden. To ovoce bych zakázala. Jenže.. když pak ještě tou horkou meruňkovou marmeládou polijete palačinky… hmm.. zkuste neodolat…

Třešňový džem

13. července 2013 v 20:49 | Teeda


Mohla bych možná začít tím, jaký je rozdíl mezi džemem a marmeládou. Jenže ono to není vlastně tak jednoduché. EU nám s tím trochu zamíchala a převzala britské rozlišení - tedy podle druhu ovoce. Marmeláda by tak oficiálně měla být jen z citrusových plodů. Ale hoďme EU za hlavu a vezměme to podle našich babiček. Tedy - marmeláda je hladká, vyrábí se ze šťávy nebo rozmixovaného ovoce a je hustá. Džem je naopak řidší, ale s většími kusy ovoce. Obojí je výborné a z většiny ovoce se dají udělat obě varianty. Pro třešně jsem si letos vybrala džem.


Čokoládové muffiny s kousky čokolády

9. června 2013 v 16:01 | Teeda


Hebké, čokoládové, cestovní, rozplývající se na jazyku. Rychlé a jednoduché. A návykové! Ideální na snídani v trávě. Jen se zakousnout. :)


Žemlovka

1. června 2013 v 12:32 | Teeda

Když jí dělali ve školní jídelně, nebyla jsem moc ráda. Obyčejně to byla kejda a sem tam kůrka. U nás doma, když jsem byla malá, se nedělala nikdy. Až mnohem později se jednou stala ta věc, že se doma vyskytla skupina opuštěných rohlíků, ne tvrdých, ale ve stavu, kdy se nám do nich moc nechtělo a bylo nám jich líto. Co s tím? A tak jsme se zhostili té záchrany a mrkli jsme do babičky zápisníku. Je nutno říci, že jsme pak tuto expedici do notesu dělali velmi pravidelně a nějak se stalo, že ta vypečená sladká kráska se zapsala do našich srdcí a chutí navěky věků. Lákavý výsledek těchto výprav, do tajů babiččiny žemlovky, najdete níže.

Rebarborový skořicový koláč

25. května 2013 v 21:35 | Teeda

Rheum rhabarbarum je skutečně zvláštní ingredience. Nejen, že se dá konzumovat pouze řapík, a to ještě jen tepelně ošetřený, ale listy dokonce obsahují jedovaté látky, v první řadě kyselinu šťavelovou. Jo. Člověk si říká, proč by proboha tohle někdo někdy jedl. A hele. Jedl. A jak rád. :)


Lehký jahodový koláč se šlehačkou

17. května 2013 v 16:57 | Teeda


Asi neexistuje jednodušší lehčí letní koláč, který vás nezatíží ničím, než neodbytnou chutí jíst ho stále a stále, dokud úplně nezmizí. Má své klady i zápory. Máte ho hotový hned. Bohužel, stejně rychle ho i sníte…

Zapečená bagetka s grilovanou cibulkou

28. dubna 2013 v 22:03 | Teeda

Horká, křupavá, bylinková, máslová, sladká, slaná, s pikantní jiskrou, šťavnatá. Zapomněla jsem na něco? Jo, jasně. Je to ta nejobyčejnější věc na světě a je obrovsky dobrá!


Domácí chleba s vajíčkovo-řeřichovou pomazánkou

3. dubna 2013 v 11:06 | Teeda


A je to tady. Je po Velikonocích a mě se tu nahromadilo vajíček, že bych s nima postavila další Karlův most. Z toho je jediného úniku. Pomazánka. A jestli chci, aby se snědlo tolik pomazánky, musím tomu dát něco extra. Ehm, co třeba ji mazat na domácí, ještě horký a křupavý chleba? :)


Velikonoční pečení

30. března 2013 v 18:18 | Teeda

Mám ráda Velikonoce. Člověk se může vyřádit a popustit uzdu fantazii. A navíc, mám ráda, když se u nás sejde rodinka a neví, co mlsat dřív a krmí mě obdivnými slovy.
Nabídnu vám to, co se mi podařilo všechno napéct během jediného dne pátečních příprav, abych stíhala už v sobotu rozvážet výslužku. Za deset hodin stihnete všech těchto pět receptů a mazanec a beránka dvakrát. To víte, jsem spořilka. Jak jednou rozehřeju troubu, tak chci, aby to odsýpalo. :)

o Poctivý hebký mazanec
o Jemný piškotový beránek
o Velikonoční měkké perníčky
o Zaječí sněm
o Piškotová kuřátka

Tiramisu

24. března 2013 v 12:21 | Teeda

Je to jako dýchat svěží večerní italský vzduch. Rozpustí se vám na jazyku a kakaovo-kávová chuť si vás obtočí kolem prstu. Užijte si své malé Dolce far Niente, tu božskou sladkost nicnedělání, ve které Italové tolik vynikají. Najděte si krásné místo a ponořte se do nadýchané hebké pochoutky.


Hobití nora

8. března 2013 v 16:21 | Teeda

Banánový dort s kousky čokolády

Tak. Chtěla bych vám povědět o tom, jak jsem na podzim pekla dort na narozeninovou oslavu ve stylu "Pána prstenů". Nechtěla jsem, aby to byl jen tak ledajaký dort, a tak jsem vsadila na banány a čokoládu v hobitím stylu. A musím vám říct, všichni se olizovali až za ušima. :)


Jahodový čokoládový dort

4. března 2013 v 15:38 | Teeda

Jahody. Zase ty smyslné, krásné jahody, tak šťavnaté a tak sladké. A ta čokoláda. Tak křupavá a hebká. Člověk by se v ní nejradši rozpustil.

Podobný dortík jsem tu už zmiňovala. Tentokrát jsem ho ale dělala velký a trochu vylepšený. Nevydržel ani den. Byl sněden rychle a zběsile. Rvačka o jahody. Rvačka o čokoládové plátky. Rvačka o větší kousek. Však uvidíte. Ale jinak je to skutečně mírumilovný dort! .)


Studentský baretík

25. února 2013 v 23:38 | Teeda

Dort plněný bílou čokoládou

Řeknu to na rovinu. Bílou čokoládu moc nemusím. Je na mě moc sladká a mám radši hořkou. Ale! Jsou lidé, jako moje mamča, kteří se po téhle sněhově-smetanově-krémové lahůdce mohou utlouct. A přesně pro takové lidi je tenhle elegantní dortík. Já ho výročně pekla k velkému životnímu datu, ale jak s ním tvarově či záměrově naložíte vy, to je jen na vás a vašich fantaziích. .)


Valentýnský dortík

14. února 2013 v 1:11 | Teeda

Asi bych k tomu měla dodat pár zásadních informací. Valentýn mi nikdy nevoněl, říkala jsem si, že je to hloupacatej komerční svátek a nechci s ním nic mít. Jenže. Ukázalo se, že je to bezvadná záminka na kino, vaření véči, pečení, a vůbec.. je evidentní, že když máte s kým, tak je to fajn. Pro všechny, kdo tedy nejsou zapšklý vůči tomuhle dni, tu mám něco, co jsem si vymyslela nejen pro radost, i když tou to začíná i končí.
Všem kuchtičkám - na vědomost se dává, že čokoláda a jahody mají afrodiziakální účinky, jak je prokázáno. Mimo to, je to sexy kombinace. Tak hurá do toho! :)


Tuňákový salát

8. února 2013 v 23:26 | Teeda
Hladový studentský salát. Studentský, protože je to moje jednoduché kolejní jídlo. Hladový, protože jak ho ochutnáte, budete mít pořád hlad. A ten hlad nezmizí dokud nesežerete na posezení celou velikánskou mísu tohohle.

Jahodové a čokoládové makronky

5. února 2013 v 12:06 | Teeda

Lehčí než vzduch. Křehčí než sněhová vločka. Sladké jako zamilované pusinky.

Mrkvový dort podle Dity

4. února 2013 v 22:53 | Teeda
Když jsem to slyšela, zaťukala jsem si na čelo. Cha cha cha. Prej mrkvovej.. jste upadli ne? Ale pak jsem otevřela Ditu P. a on s tou mrkvičkou nahoře vypadal na obrázku tak krásně. A tak jsem do toho šla. A světe div se, úplně jsem se zmrkvila. :)

Red velvet a Sachr

2. února 2013 v 18:36 | Teeda

Velké narozeniny vyžadují velký dort. Moje sestřenka Lucie má focení tůze ráda, a tak mě napadlo jí narozeniny zpestřit dortem, který by naznačil, že focení je momentálně celý její svět. Když už budu dělat dort k významnému číslu nebude obyčejný, rozhodla jsem se.
A vymyslela kombinaci, ze které své dílko stvořím.
Na spodní část dortu korpus z těsta zvaného Red velvet / Červený samet. Na horní malé části sachrův korpus. Krém z mascarpone a šlehačky. Nakreslila jsem si na list papíru plán a finální podobu. Tak, a jde se na to. :)

Zapečené vajíčko se slaninou a rajčátky

1. února 2013 v 9:21 | Teeda

Vajíčko je nekonečná variace, vždycky se skvělým výsledkem. Bohužel pro všechny ostatní způsoby, až ochutnáte tenhle, jiný už nebudete chtít... To se prostě stává. Vítězí ten nejlepší! :)


HAMburger

1. února 2013 v 2:05 | Teeda

Základem jsou vrstvy tak dobré a lákavé, že jejich spojení vám zamotá hlavu. Zapomeňte na Meka, na tohle chudák nemá. Tohle je skutečná svačina nazývaná HAM burger! :)


Tvarohové špagety s citronem a sýrem

1. února 2013 v 1:42 | Teeda

Špagety jíme stále stejně. Vždycky v červeném kabátku. Tohle je mnohem jemnější, neobvyklejší a vymyšlené speciálně pro tvarohové nátury :).


Čokoládovo Čokoládový dort

1. února 2013 v 1:12 | Teeda

Povím vám o čokoládovém snu. Možná mi neuvěříte hned, ale teprve až když se vás ta chuť dotkne. A pak neodoláte nikdy víc.


Placaté brambory

1. února 2013 v 0:42 | Teeda

Není na světě větší slasti, než když se vám tyhle plátky brambor spolu se smetanou rozpustí v puse. Zamlaskáte, znovu se oženete lžící a rovnou z hrnce splníte svá nejtajnější chuťová přání. Každý na to má jiný recept. A každý ví, že ten jeho, je ten nejlepší! :)


 
 

Reklama