Toulky

Industriální divočina

30. ledna 2016 v 23:39 | Teeda
Aneb vždycky je čas dělat něco, na co vůbec nemáte čas... :)
Zkouškové v podstatě hotové, úkolů přesto stále milion. No, to se nedá jinak, než uvařit segedín nebo se vydat na výlet, že jo. Takže jsem sedla za počítač a otevřela mapu, abych si tedy vybrala, kam se to vydám. A jak jsem tak prstem bloumala po okolí Prahy, zrak mi padnul na Kladno. A já si vzpomněla, že přesně před rokem touhle dobou, jsem tam už byla. Ne kvůli hokejovému týmu, ale protože tam mají perfektní starou rozpadlou huť. Krásnou, charismatickou a trošku nebezpečnou.


Za tichem a vůní lesa

10. června 2015 v 12:52 | Teeda
Praha je krásná. Jsou věci, které tu ale skutečně nenajdete. A tak jsem v půlce května zapakovala ranec a na dva dny se vydala do těch našich jihočeských kopců. Do nejkrásnějšího kouta naší země. Za vůní lesa, za tichem. Na Šumavu.


Tajemná Tschinkelova vila

29. března 2015 v 18:21 | Teeda
Je to už asi měsíc a půl. Vypravila jsem se do Dubí v severních Čechách. Takový malý výlet. Jen já, foťák, tatranka a jízdenka na vlak. Cílem byla bývalá dětská psychiatrická léčebna někdy přezdívaná Tschinkelova vila. Dnes už v podstatě ruina. Trocha urbexového dobrodružství…


Jak jsem zjistila, že nejsem Kerouac

12. června 2014 v 22:17 | Teeda
Celé to bylo strašně jednoduché. Dva týdny dovolené. Našetřených pár tisíc. Pojedeme na stopa, spát budeme pod širákem nebo u lidí přes "gaučing". Super plán. Realita naprosto odlišná.

Šumavské toulání

2. srpna 2013 v 0:18 | Teeda

Boubín - Bobík - Hus - Libín

Dva dny. V nohách 42 kilometrů. Smích, kopce, pot a studená malinovka. Lidi, pojeďte na tu naší Šumavěnku. Je krásná a přijme vás s otevřenou voňavou náručí. Velmi láskyplně. Pohostí vás hromadou lesních jahod, malin a borůvek, ochladí orosenou trávou a ledovými bystřinkami, nechá vás odpočinout pod nebem plným hvězd. Kdo nevěří, ať tam běží.


Luž/ničení 2013

23. července 2013 v 0:08 | Teeda
Když jsme před pár lety jeli s partou poprvé na vodu, bylo to velký. Všichni jsme byli ucha a cloumalo s náma našich "náct". Jeli jsme tenkrát Vltavu, asi jako všichni začínající vodáci. Až na pár karambolů to tenkrát dopadlo dobře, na záchytku odvezli jen jednoho z nás a kánoe jsme vrátili v celku. Bylo to fajn, a protože se nám to tak líbilo, bylo jasné, že si to za rok zopakujeme. Vltavu, která připomíná spíš dálnici, jsme ale vyměnili za vodáčtější řeky a s tím jsme se trochu změnili i my.

Kdybych měla vybrat vodáckou řeku, která je mému srdci nejbližší, soupeřila by o první místo Otava a Lužnice. Protože jsme se ale právě letos na Lužnici vrátili znovu a já její náruč opustila sotva včera, povím vám něco o ní a o tom, jaké to je, organizovat tenhle malý výlet s partou lidí a jak si vlastně proklestit cestu meandry této spanilé řeky. Když jsem totiž kdysi na začátku hledala každou základní informaci, byl by mi takový shluk drobných rad velmi vhod.


Kunžvart

20. března 2013 v 1:15 | Teeda

Jednodenní výlet do lesů, luk, strání a hradů

Pokud toužíte spatřit zříceninu Kunžvart, není lepšího řešení, než sednout na vláček a nechat se dovést na zastávku v Lenoře. Než vyrazíte do lesů, můžete omrknout zdejší venkovní pekárnu chleba. Je to milé zastavení. A pak už honem na pěšinu.

Stožecká kaple

2. února 2013 v 17:11 | Teeda

Jednoho krásného rána jsme se s Lucií probudily a bylo nádherně. Takhle uprostřed prázdnin to byla ideální příležitost k prozkoumání něčeho, co ještě neznáme. Vzaly jsme mapu a rozhodly se konat.

Malej vejletík o délce cesty necelých 10 kilometrů, zdálo se to jako nic. Předpokládaný čas cesty ze Stožce na Stožeckou kapli asi hodina a půl. Zpáteční cesta do Černého Kříže totéž. Na začátku a na konci vlaková stanice, takže doprava zajištěna. Trasa naplánována tak, aby se cesta neopakovala. Prostě príma. Ehm. Dopředu vás upozorním na to, že to byl plán. Nikoli skutečnost. Ne však vinou mapy. Mapa mluvila pravdu, můžete jí věřit. Pokud se jí však budete skutečně držet.


Kleť a Dívčí Kámen

2. února 2013 v 14:29 | Teeda

Trasu Zlatá Koruna - Kleť - Dívčí kámen projdete za 6 hodin a je dlouhá 23 kilometrů. Když započítáte svačiny a prohlídky zajímavých míst, zabere vám tento výlet celý den. A proč taky ne.. Když je hezky, můžete trávit venku čas od rána do večera. S uťapkanýma nohama a dobrým pocitem se vám bude spát úplně nejlépe. A co nás na cestě čekalo? Starý cisterciácký klášter, maličká dřevěná rozhledna Granátník, památný strom se svatým modrým obrázkem, rozhledna Kleť, zřícenina Dívčí Kámen a keltské oppidum v Třísově. Je skutečně na co se těšit na každém kroku výpravy! :)


Sloupská divočina

2. února 2013 v 1:14 | Teeda

Jeden týden pod Lužickými horami, v malém městečku Sloup v Čechách. Jeden týden napěchovaný každodenním překvapením v podobě nečekaných útvarů, jeskyní, průlezů a tajemných zákoutí. A kdo mi nevěří, ať tam běží.
Vybrala jsem jen několik míst, která na mě nějak zapůsobila. Každý by si tam totiž měl najít to své.

Tam kde končí koleje

31. ledna 2013 v 23:19 | Teeda
Trocha mé poezie o Novém Údolí


Vzpomínáte si na verše z Máchova Máje? Já už vím, že bělavé páry a blankytné nebe není jen v okolí Bezdězu. Znám místo, kam jistě Klostermann zabloudil, když psal o lesních samotách.
Hluboko v lůně Šumavy, kde stěží potkáte živáčka a kde končí koleje, které dál nevedou. Na takovém místě jsem strávila celý měsíc prázdnin. Robinsonovský měsíc na překrásném místě, které jsem dostala možnost poznat tak, jako nikdo jiný. A právě tam bych vás teď ráda vzala s sebou.


 
 

Reklama